Transmetuar më 14-09-2017, 08:10
Publicitet

Kryeministri Edi Rama gjatë gjithë verës promovonte në rrjetet sociale zona të ndryshme turistike në Shqipëri.

Por në këtë fillim vjeshtë nëpërmjet profilit të tij në Facebook, ai reklamon investimet e bëra.

Më konkretisht mëngjesin e sotëm ai ka publikuar pamje nga Shkolla e Baletit Tiranë, pas rikonstruksionit.

“Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje nga Shkolla e Baletit Tiranë, një tjetër hapësirë dijesh dhe aftësish e rilindur dhe e transformuar në standarde bashkëkohore”, shkruan Rama.

Kaq ka mjaftuar që komentuesit të shpërthejnë në kritika ndaj kreut të qeverisë.

Një komentues i shkruan, “Mirëmëngjes nga Athina mos na harroni zoti Rama. Ne emigrantët e Greqisë e kemi ndihmuar shume ekonominë shqiptare. Punoni për njohjen e pensioneve të të dy vendeve. Shumë shqiptarë po ngelen pa pension”.

Një tjetër qytetar shkruan, “Po për ushqimin e shqiptarëve do marrësh masa. Po helmohen shqiptarët o zoti Rama”.

“Sikur të ishe Kryeministër i të gjithë shqiptarëve, do të ishte shumë më mirë, përshëndetje nga Kanadaja”, shkruan një tjetër qytetar. /a.y/noa.al 

Loading...