Transmetuar më 29-08-2018, 23:18

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve, janë mësuar 32 skuadrat të cilat do të marrin pjesë në Champions League për sezonin 2018-2019.

Ekipet e fundit që u planifikuan për trofeun më të rëndësishëm për klube ishin portugezët e Benfika, holandezët e PSV dhe serbët e Crvena Zvezda.

Hedhja e shortit për të mësuar dhe 8 grupet e këtij sezoni do të hidhet këtë të enjte në orën 18:00, në Monako.

Ndeshjet e para në grup do të zhvillohen më 18 dhe 19 shtator, ndërkohë që këto janë skuadrat sipas vazove përkatëse.

Vazo 1: Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona, Bayern München, Manchester City, Juventus, Paris Saint-Germain, Lokomotiv Moskë

Vazo 2: Borussia Dortmund, Porto, Manchester United, Shakhtar Donetsk, Napoli, Tottenham Hotspur, Roma, Benfica

Vazo 3: Liverpool, Schalke, Lyon, Monaco, Ajax, CSKA Moskë, PSV Eindhoven, Valencia

Vazo 4: Club Brugge, Galatasaray, Young Boys, Inter, Hoffenheim, AEK Athens, Crvena Zvezda, Viktoria Plzen. /k.k/noa.al/