Transmetuar më 01-09-2018, 23:32

Ky është horoskopi për ditën e diel, 2 shtator 2018 që Noa.alsjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Parashikohet një muaj i ri i mbushur me evente interesante për tu rikthyer në lojë, pas një periudhe përhumbje, sidomos në vendin e punës. Dialogu është mjaft i favorshëm dhe do të arrini do të gjeni mjaft mirëkuptim dhe qetësi në dashuri. Në çështjet e biznesit tregohuni të kujdesshëm.

Demi

Duhet të vlerësoni më mirë eksperiencat e reja në punë ose eksperimentet e rëndësishme për të rinovuar pozicionin tuaj. Së fundmi keni qenë tejet të shkëputur dhe për këtë arsye duhet të përvishni mirë mëngët për të rikuperuar. Kjo e diel favorizon takimet e mbrëmjes.

Binjakët

Në këtë moment ka disa propozime të shkëlqyera të cilat duhet ti vlerësoni me vëmendjen më të madhe. Ndonëse e përkohshme, kjo situatë e paqëndrueshme emocionale mund të shkaktojë disa keqkuptime në dashuri, ndaj jini më të qartë në raport me partnerin/en tuaj.

Gaforrja

Nga pikëpamja sentimentale kjo do jetë një ditë e mbushur me pasion dhe kjo në sajë të rigjetjes së bashkëpunimit me partnerin/en tuaj. Edhe ata që janë vetëm, mund të kenë takime interesante. Tregohuni të gatshëm të përfshiheni në bashkëpunime të reja në vendin e punës.

Luani

Mos hezitoni që ta lini veten të lirë në dashuri, pasi do të keni mundësi shumë të mira për të rindezur ndjenjat tuaja. Në vendin e punës duhet të jeni më të gatshëm të merrni një rol me më shumë përgjegjësi.

Virgjëresha

Gjatë kësaj të diele këshillohet që të ruani qetësinë dhe ta kaloni ditën në qetësinë maksimale në shoqërinë e familjes tuaj. Së fundmi jeni lodhur shumë, ndaj duhet të shmangni tensionet dhe të mendoni vetëm për tu qetësuar.

Peshorja

Kjo është një periudhë mjaft e rëndësishme për ata që kanë dëshirë të riafrohen me partnerin/en, apo të përfshihen në histori të reja dashurie. Në vendin e punës duhet të jeni më kurajoz, pasi do të jetë pikërisht vendosmëria dhe guximi juaj ai që do ju lejojë të arrini një objektiv vendimtar.

Akrepi

Keni marrë përsipër përgjegjësi të mëdha, të cilat do ju lejojnë që të merrni rezultate po aq të mëdha. Do të jeni shumë të përqendruar dhe kjo gjë do ju lejojë që të vlerësoni disa strategji interesante. Ajo që këshillohet për ju, është që të mundoheni të pushoni më shumë në mbrëmje.

Shigjetari

Mundohuni që të mos jeni shumë të pavendosur dhe konfuz në dashur, për shkak se kjo sjellje juaj mund të acarojë partnerin/en dhe të minojë stabilitetin në çift. Ka disa zgjedhje të rëndësishme të cilat duhen marrë me kujdes, lidhur me çështjet ekonomike.

Bricjapi

Parashikohet një ditë e cila do ju gjejë të përfshirë në gjetjen e zgjidhjeve për konflikte të vogla në vendin e punës. Mundohuni të tregoheni sa më diplomat dhe mos u impononi shumë ndaj bashkëpunëtorëve tuaj. Në këtë moment keni nevojë që të rrethoheni nga më shumë aleatë.

Ujori

Kjo fundjavë do të jetë mjaft e turbullt dhe do ju gjejë tejet nervoz dhe të acaruar, ndoshta për shkak të disa mosmarrëveshjeve në punë ose në familje. Jini më të sigurtë më veten tuaj dhe shmangni maksimalisht kapacitetin tuaj. Në dashuri priten përgjigje të mira.

Peshqit

Parashikohet një ditë e cila do ju lejojë që të zbuloni disa anë të cilat i kishit lënë pas dore së fundmi, për shkak të punës së tepërt. Parashikohen nisma të mira lidhur me të ardhmen. Këshillohet që të mendoni më shumë për veten dhe nevojat tuaja. /a.y/noa.al