Kosovë, plagoset me armë zjarri një person
Transmetuar më 12-05-2021, 19:19
Foto ilustruese

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Kosovë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 18:30 në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë.

Një person ka mbetur i plagosur pas të shtënave me armë.

Lajmi është konfirmuar edhe nga policia ku shkruan:

“Rreth orës 18:30 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin. Bazuar në të dhënat fillestare, një person është plagosur nga arma e zjarrit. I njëjti është dërguar ne QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor”.

Mësohet se policia ka identifikuar të dyshuarin që shkaktoi plagosjen dhe është shpallur në kërkim./noa.al/