Transmetuar më 24-07-2021, 11:57

Vjen medalja e parë nga Lojërat Olimpike të Tokios për shqiptaren Distria Krasniqi

Fantastike! Distria Krasniqi arrin fitoren e radhës në Lojërat Olimpike të Tokios dhe tashmë e ka të sigurt një medalje.

Pasi mposhti Chen Hao Lin të Taipeit Kinez me ippon, kategoria -48 kg, xhudistja dardane ka triumfuar edhe ndaj Urantsetseg Munkhbat.

https://twitter.com/NOCKOSOVO/status/1418855222269468672/photo/1