Transmetuar më 24-07-2021, 20:47

Kosova nuk do ta kalojë pa një festë fitimin e medaljes së artë nga Distria Krasniqi.

Xhudistja arriti sot një sukses të madh në Tokio ku po mbahen Lojërat Olimpike 2020.

Komiteti Olimpik i Kosovës në orën 20:00 në Prishtinë do të organizojë një festë.

Fitorja e Krasniqit sot mori vëmendjen e opinionit publik në Kosovë e Shqipëri ku nuk munguan mesazhet inkurajuese e uruese.

“Për të shënuar këtë fitore ju ftojmë sonte nga ora 20:00, në sheshin “Zahir Pajaziti”, ku KOK-u në bashkëpunim me Departamentin e Sportit dhe Kulturës së komunës së Prishtinës, do të organizojë një festë për të shënuar medaljen e Artë e që është pjesë e aktivitetit të Festivalit Tokyo 2020”, thuhet në njoftimin e KOK-ut”, thuhet nga Komiteti Olimpik i Kosovës.