Transmetuar më 26-07-2021, 11:44

Claudio Paul Caniggia dhe Mariana Nannis vazhdojnë betejën e tyre ligjore, me ankesa të kryqëzuara në gjykatë. Për të treguar kapitullin e fundit të sagës është e dashura e ish-futbollistit të shquar argjentinas, Sofia Bonelli.

Ish-gruaja dhe djali i Caniggia, Alexander, shpesh i kanë kushtuar asaj mesazhe ofenduese në rrjetet sociale. Në veçanti, Mariana shpesh e ka ngacmuar atë për pamjen fizike. Sidoqoftë, Sofia dhe Claudio nuk kanë ndërmend ta lënë pa përgjigje.

Mariana Nannis le respondió a Claudio Caniggia después de que la tildara de  "despechada y obsesionada" - LA NACION

Beteja ligjore – Tani, Caniggia ka përgatitur me avokatin e tij, Fernando Burlando, një proces gjyqësor kundër djalit të tij, Alexander, dhe ish-gruas për shkeljet e vazhdueshme kundër tij, mbi të gjitha për fyerjet ndaj të dashurës së tij, Sofía Bonelli.

Këtu janë deklaratat e mikeshës së ish-futbollistit në mikrofonët e “Gente”: "Unë dua që të gjithë të paguajnë. Ata do të duhet të paguajnë që nga momenti i parë që më sulmuan. Nuk do t’i lejoj më që kjo histori të vazhdojë. Fernando, avokati, tashmë e di se çfarë duhet të bëjë.

Unë nuk do ta padis Alexander, sepse është djali i Claudio. Kam hapur tashmë një proces gjyqësor kundër Mariana. Vajza tjetër, Charlotte? Më vjen keq për atë vajzë, sepse më sulmon shumë dhe kjo më shqetëson.

La fidanzata di Caniggia:

Një ditë erdhi duke qarë në derën time, duke folur keq për nënën e saj. Ata janë të gjithë të rremë, vrasin njëri-tjetrin! Nëse dua të sqaroj më shumë? Po! Ju lutem, ju kërkoj ta shkruani këtë: Mariana pëlqen kikirikët me gjalpë. Ka njerëz që do ta kuptojnë (qesh).

Ato pushtojnë shtëpitë, madje nuk paguajnë as qiranë, nuk kanë asgjë. Ajo ka një vëlla të quajtur Cristian, që jeton në Spanjë, është dikushi që ka jetuar gjithë jetën e tij me Claudio”.