Transmetuar më 01-10-2023, 21:41

Jeni kuriozë të dini cilat janë shenjat më të këqija të zodiakut? Janë pesë shenja të horoskopit që janë të famshme për të qenë të pamëshirshëm, gënjeshtarë, shfrytëzues dhe të paskrupullt.

E vetmja gjë që dëshirojnë njerëzit e këtyre shenjave është fuqia dhe suksesi me çdo kusht.

Dhe ata janë të gatshëm të bëjnë gjithçka për t’i arritur ato, madje edhe të tradhtojnë mikun e tyre më të mirë apo t’i kthejnë shpinën miqve dhe familjes së tyre.

Ata gjithashtu mund të duken të qetë, miqësorë dhe të dobishëm, por mos i besoni, është vetëm aparencë: Ata duan vetëm t’ju mashtrojnë dhe të përfitojnë nga çdo situatë.

Në dashuri, miqësi dhe në punë, absolutisht mos u besoni këtyre pesë shenjave, sepse janë më të këqijat e zodiakut.

Po flasim për Peshoren, Dashin, Binjakët, Akrepin dhe Gaforren.

Peshorja ndër shenjat më të këqija të zodiakut

Në vendin e pestë në renditjen e shenjave më të këqija të zodiakut është Peshorja.

Në pamje të parë, të lindurit e kësaj shenje të zodiakut janë njerëz të qetë dhe të ekuilibruar, por kujdes mos i lëndoni, mos mashtroni dhe mos i kundërshtoni.

Sepse ata mund të jenë shumë të pamëshirshëm, hakmarrës dhe madje mizorë. Mbani sytë hapur dhe gjithmonë ruhuni nga pas, nga të lindurit e kësaj shenje të zodiakut.

Dashi, një shenjë e paskrupullt

Dashi është një shenjë e mësuar për të dominuar, komanduar dhe mposhtur të tjerët.

Ai gjithmonë dëshiron të shkëlqejë dhe të ketë të gjithë vëmendjen ekskluzivisht për veten e tij, prandaj nuk ka asnjë ngurrim të përdorë çdo mjet për të marrë atë që dëshiron (si të thuash pak si Makiaveli).

Nuk ka rëndësi nëse qëllimi i tij është një promovim në karrierë apo shtëpia në dorë e një partneri: Dashi është gati të hedhë nock out këdo që i pengon ose përpiqet ta ndalë.

Binjakët, tradhtarët dhe të ndryshueshëm

Asnjëherë mos i beso një Binjaku! Të lindurit nën këtë shenjë të zodiakut kanë dukshëm dy fytyra. Ndryshojnë në varësi të rastit dhe mund t’ju tradhtojnë në çdo moment pa u menduar dy herë.

Një Binjak mund të duket si një mik i mirë, i sinqertë, bujar dhe besnik, por kini kujdes që t’i besoni verbërisht një Binjaku, sepse ai ndoshta po ju përdor vetëm për përfitimet e tij personale.

Më mirë mos e humbni vigjilencën tuaj dhe mos u tregoni shumë për veten të lindurve nën këtë shenjë të zodiakut.

Gaforrja, ndër shenjat më të këqija të zodiakut

I ëmbël, me humor, romantik, pasionant, i sinqertë dhe i butë: Një i lindur nën shenjën Gaforrja ka një zemër si gjalpi, e lë veten të rrëshkasë duke rënë kokë e këmbë si në dashuri ashtu edhe në miqësi. Problemi i tij është se priret të besojë shumë dhe të mendojë mirë për të gjithë.

Por, kur zbulon se po tradhtohet ose kur zhgënjehet, është më mirë të ikni, mos i dilni para, sepse është një shenjë shumë e keqe dhe jashtëzakonisht hakmarrëse.

Hakmarrja e tij, më së paku është e barabartë me atë që i ke bërë. Për më tepër, është gjithashtu shumë paranojak gjë që e shtyn atë të testojë gjithmonë partnerin/en dhe të kërkojë konflikt shkatërrues pa rrugëdalje.

Akrepi, një shenjë e pamëshirshme dhe hakmarrëse

Misterioz dhe i mundimshëm, Akrepi tërheq dhe josh këdo, por në realitet është një shenjë shumë e paqartë, gënjeshtare dhe hakmarrëse. Ai i përdor njerëzit për të përfituar dhe nuk është kurrë besnik!