Transmetuar më 15-02-2024, 09:46

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforni, Shtetet e Bashkuara kur një ish-inxhinier i Meta qëlloi gruan e tij, vrau djemtë e tyre binjakë 4-vjeçarë dhe më pas vrau veten brenda shtëpisë së tyre.

Anand Sujith Henry, 37, dyshohet se vrau djemtë e tij dhe qëlloi për vdekje gruan e tij 38-vjeçare, Alice Benzinger në një vaskë, më pas vrau veten.

Nuk dihet shkaku i vdekjes së dy fëmijëve të vegjël, por besohet se fëmijët fatkeq ose janë mbytur, ose janë marrë mbidozë fatale pasi nuk ka pasur shenja lëndimi në trup. Motivi i vdekjes mbetet i paqartë ndërsa oficerët vazhdojnë hetimet.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd