Transmetuar më 18-02-2024, 21:20

ITALI – Roma u rikthye te fitorja ndaj Frosinone, pasi barazoi në Holandë me Feyenoord (1-1), për “play-off” për të kaluar në raundin e 16-të të Europa League, duke humbur vetëm nga kryesuesit e Interit (2-4).

Dean Huijsen hapi rezultatin me një gol spektakolar në minutën e 38-të: qendërmbrojtësi 18-vjeçar mori topin në mesfushë dhe askush nuk e ndaloi, duke gjuajtur fuqishëm nga buzë e zonës së rreptësisë, duke e dërguar pa shans topin në rrjetë. Gjatë festës së golit, holandezi ka festuar si Cristiano Ronaldo.

Në pjesën e dytë, Azmoun shtoi avantazhin për mysafirët, në minutën e 71-të dhe Leandro Paredes e mbylli ndeshjen, duke shndërruar një penallti, dhjetë minuta më vonë.

De Rossi ka fituar tashmë katër në pesë ndeshje me ekipin e tij të ri në kampionat, duke grumbulluar kështu 12 pikë nga 15 të mundshme dhe duke ruajtur vendin e gjashtë në tabelën e Seria A.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd