Transmetuar më 20-02-2024, 13:23

Eden Hazard ka rikthyer etapat e karrierës së tij në një bisedë të gjatë me John Obi Mikel, ish-bashkëlojtarin e belgut te Chelsea. Hazard ka trajtuar çështjen e mbipeshës gjatë kohës së tij te Real Madridi, gjë që shpesh e ka vënë atë në qendër të vëmendjes së mediave.

Hazard shpjegoi: "Çdo verë shtoja 4 ose 5 kilogramë, sepse mendoja se kisha dhënë shumë për 10 muaj. Ju e shtyni trupin tuaj në limitet maksimale gjatë gjithë sezonit, kështu që koha juaj e lirë është kohë e lirë dhe duhet shijuar.

Në vitin 2019 isha 5 kilogramë më i rëndë se pesha ime ideale? Midis shtatorit dhe tetorit unë tashmë fluturoja… Si një belg i mirë kam pirë shpesh birrë”.

Mourinho, në kohën e tij te Chelsea, i dha belgut liri të madhe: "Ai e dinte se isha i aftë të fitoja ndeshje dhe më kërkoi të bëja punën time. Ishte shumë e thjeshtë. Ndonjëherë në stërvitje iu thoshte bashkëlojtarëve: Mos e shkelmoni Edenin!"

Më në fund, Hazard iu rikthye lamtumirës së tij nga futbolli: "Në sezonin e fundit kuptova që nuk mund të luaja më, se kisha mbaruar. Trupi im po vuante shumë, kështu që duhet të bëja rehabilitimin adekuat".

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd