Transmetuar më 20-02-2024, 18:08

Ka nisur para pak çastesh protesta e opozitës e thirrur nga Berisha-Bardhi, ku qytetarët janë mbledhur para Kryeministrisë.

Godina e Kryeministrisë është rrethuar nga 1200 forca policie, të cilat janë në gatishmëri në rast të ndonjë indicenti.

Dyert e godinës janë blinduar ndërsa në gatishmëri janë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, Forcat e Sigurisë Kombëtar, Garda dhe Forcat Shqiponja.

Po ashtu, prezente janë forca zjarrfikëse dhe ambualnca.

Bulevardi po mbikqyret nga kamerat, të cilat janë pozicionuar sipër godinave.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd