Transmetuar më 20-02-2024, 22:01

Tensione brenda xhamisë ‘Dine Hoxha’ në Rrugën e Kajavës.

Besimtarët kanë ofenduar myftiun e Tiranës Laurent Lulin dhe kanë tentuar ta përzënë.

Sikurse duket në pamje, përplasja ka qenë e ashpër, ndërsa një lumë ofendimesh kanë vërshuar drejt myftiut.

“Gylenist, terrorist, nuk je myfti, je pushtues i pozicionit të myftiut, nuk të duam, je gylenist”, ishin shprehjet fyese ndaj myftiut të Tiranës./TCH

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd