Transmetuar më 21-02-2024, 16:28

Një shqiptar ka përfunduar në pranga në pritje të ekstradimit pasi është kapur duke përdorur një dokument të rremë me fotografinë e tij të shtuar në të dhënat personale të një shtetasi rumun.

Hetuesit dyshojnë se ai mund të jetë pjesë e një grupi kriminal me origjinë shqiptare që merret me importimin e sasive të mëdha të heroinës nga Shqipëria në territorin italian.

Urdhri i arrestimit është lëshuar në janar 2023 nga “Gjykata Speciale për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar” në Tiranë, dhe ai u ndalua në lagjen “Mirafiori Sud” në Mirafiori.

Hetuesit po vazhdojnë hetimet për të zbuluar më shumë për aktivitetet e mundshme të këtij grupi kriminal dhe për të arritur në thelbin e çështjes së dokumentit të rremë dhe lidhjet e tij me krimin.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd