Transmetuar më 21-02-2024, 21:50

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër mbrëmjen e sotme. Sipas policisë shtetasja S.H, 23 vjeçe ka humbur jetën pasi ka konsumuar fostoksinë.

Ajo u dërgua fillimisht në spital për ndihmë mjekësore, por nuk mundi të mbijetone.

‘Në Spitalin Rajonal Shkodër, është dërguar për ndihmë mjeksore shtetasja S. H., 23 vjeçe, banuese në Shkodër, e cila më pas ka humbur jetën.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo shtetase ka humbur jetën, si pasojë e konsumimit të lëndës helmuese fotoksinë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti’.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd