Transmetuar më 22-02-2024, 13:08

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha komentoi sot ftesën partive opozitare për të qenë pjesë e konfederatës.

Ai tha se nuk duhet të jenë hipokritë me shqiptarët, ndërsa shtoi se zakonet e vjetra të përçarjes nuk kanë rreshtur.

“S’duhet të jemi hipokritë as me veten as me shqiptarët. Zakonet e vjetra nuk kanë rreshtur. Edhe sot edhe dje, ka pasur gjuhë përçarje. Këto janë shërbime ndaj qeverisjes dhe Ramës. E vetmja gjë që dua të përsëris është se unë dhe PD nuk do të vonohemi asnjë sekondë kohë. Do të bëjmë gjithçka përballë kësaj qeverie.”, tha Basha.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd