Transmetuar më 28-06-2016, 19:48
Pas paraqitjes së suksesshme në “Euro 2016” qw po zhvillohet nw Francw, Kombëtarja e Shqipërisë nw shtator do të nisin përballjet e para pwr eliminatoret e Botërorit që do të zhvillohet në Rusi në vitin 2018.

Risia në këtë përfaqësim do të jenë sërish fanellat qw ranw jo pak nw sy gjatw kwrij europiani.

Kompania aktuale Macron ka ideuar fanellat e reja të kombëtares të cilat do të jenë ndryshe nga ato që u përdorën në “Euro 2016”.

Fanella e parë zyrtare në ndeshjet qw do tw luhen nw shtwpi, do të jetë ajo me ngjyrën e kuqe dhe mbathje tw zeza.

Fanella e dytë do të jetë ajo me ngjyrë të zezë dhe mbathje gjithashtu të zeza ku dallojnë sërish.

Shqipëria në fazën në grupe të Botërorit do të përballet me Spanjën, Italinë, Izraelin, Maqedoninë dhe Lihtenshtejnin.