Transmetuar më 24-11-2016, 00:26
Përbërësit:

400 gr linguini,

1 filxhan bizele të ngrira,

200 ml pana,

1/2 limon i grirë,

1 limon i shtrydhur,

5 feta Milano

Përgatitja:

Gatuani linguinet sipas udhëzimeve, duke i shtuar në 2 minutat e fundit të gatimit bizelet.

Kullojini linguinet dhe vendosini në tigan duke i shtuar panën, limonin e grirë dhe lëngun e limonit.

Servireni në pjatë, me copa proshute përsipër.