Transmetuar më 24-11-2016, 00:40
Përbërësit:

Thjerrëza

Salsiçe

Qepë

Domate

Selino

Karotë

Kripë

Piper

Hudhër

Vaj ulliri

Përgatitja:

Bëni zierjen e parë të thjerrëzave në ujë dhe shpëlajini.

Kjo, ndihmon në tretjen më të shpejtë të tyre dhe evitimin e ndjesisë së fryrjes.

Në një tjetër enë, skuqni qepën me selinonë dhe karotën të prera të gjitha në kubikë të vegjël ose të grira në mikser.

Shtoni thjerrëzat dhe salsiçet e tymosura dhe vijoni me zierjen duke shtuar ujin pak e nga pak.

Rregulloi shijen me kripë, piper e hudhër dhe pasi zierja të ketë përfunduar shtoni sërish pak vaj ulliri.