Transmetuar më 09-04-2017, 16:08

Luaneshat njihen për natyrën e tyre grabitqare, por veprimin e kësaj kafshe nuk e keni parë dhe dëgjuar asnjëherë më parë. Luanesha kishte kapur një kaproll, por pasi e kishte vrarë, kuptoi se preja ishte shtatzënë.

Fotot tregojnë momentin emocionuese se si luanesha kujdeset për ta sjellë në jetë të voglin e kaprollit.

Ajo, i ka hapur barkun kaprollit dhe e ka nxjerrë të voglin jashtë./k.k/noa.al/