Transmetuar më 23-04-2017, 20:04

E kush nuk e mban mend serialin “Miku im”, ku në të luanin shumë personazhe të dashur që u gdhendën thellë në memorien e shqiptarëve.

Adriano Pantaleo, ose siç shqiptarët e njohin me emrin e personazhit, Spilo, ishte djali çamarrok që jetonte në spital.

Seriali bëri për vete shumë shqiptarë të cilët nuk linin puntatë pa humbur.

Fotot e tij më të fundit tregojnë një “Spilo” më të rritur, por tiparet e atij djalit të vogël dhe çapkën kanë mbetur ende.

Më poshtë keni kolonën zanore të serialit./a.k/noa.al/