Transmetuar më 23-04-2017, 20:55

Jennifer Raath, 25 vjeçe, dhe bashkëshorti i saj, Rudolph, 27 vjeç kanë ndërmarrë nj aventurë emocionuese në jetën e tyre, ndërsa vendosën të lënë punën dhe të shesin automjetet e tyre për të udhëtuar nëpër botë.

Çifti afrikano-jugor, braktisën punët për të realizuar udhëtime nëpër botë pak kohë pasi ata u martuan.

Rudolph, një ish-menaxher projektesh, dhe Jennifer, që ishte një po ashtu menaxhere marketingu, menduam që muaji i mjaltit nuk do të ishte i mjaftueshëm për të plotësuar ëndrrat e tyre të udhëtimit.

Ata kanë qenë në 14 vende të ndryshme  që nga dhjetori i vitit të kaluar dhe duket se ja kanë kaluar në mënyrë mjaft të këndshmë, pasi këtë gjë e tregojnë edhe fotot e tyre./a.k/noa.al/