Transmetuar më 07-05-2017, 16:39

Këngëtarja e mirënjohur e shqiptarisë, Nexhmije Pagarusha, feston sot 84 vjetorin e lindjes.

Ajo ka lindur më 7 maj të vitit 1933 në fshatin Pagarushë të Malishevës, ndërsa njihet si nj nga këngëtaret më me emër të shqiptarisë.

Ajo ka ndarë një mesazh falënderimi në llogarinë e saj në Facebook.

“Përshëndetje miqt e mi të dashur, sot festoj 84 vjetorin e lindjes, ju falenderoj jashtëzakonisht shumë për mbështetjen si dhe dashurinë e dhuruar gjatë tërë këtyre viteve.”-/a.k/noa.al/