Transmetuar më 10-05-2017, 21:07

Kryeministri Edi Rama, në rubrikën “Amarcord”, i ka uruar ditëlindjen publicistit shqiptar nga Kosova, Sabri Hamiti.

Në urimin e tij, Rama e cilëson Hamitin mjeshtër dhe njeri të angazhuar.

“Postimi i kryeministrit Edi Rama:

AMARCORD

Sabri Hamiti është shembulli i publicistit dhe njeriut të angazhuar. Krenari e Kosovës dhe mbarë shqiptarisë.

Gëzuar ditëlindjen mjeshtër, me respekt e mirënjohje./a.k/noa.al/