Transmetuar më 12-08-2017, 22:40

Duket e pabesueshme por ajo që kanë fiksuar fotografët në natyrë, mund të konsiderohet “mrekulli e natyrës”.

Luaneshat njihen për natyrën e tyre grabitqare, por veprimin e kësaj kafshe nuk e keni parë dhe dëgjuar asnjëherë më parë.

Luanesha kishte kapur një kaproll, por pasi e kishte vrarë, kuptoi se preja ishte shtatzënë.

Fotot tregojnë momentin emocionuese se si luanesha kujdeset për ta sjellë në jetë të voglin e kaprollit.

Ajo, i ka kapur të voglin e drenushës nga këmbët dhe e ka tërhequr për ta sjellë në jetë.

Fotografitë kanë bërë xhiron e botës./k.k/noa.al/