Transmetuar më 12-09-2017, 20:13

Barcelona-Juventus, është sfida më e rendësishme në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve në mbrëmjen e stme.

Takimi do të luhet në orën 20:45 në stadium “Cam Nou”.

Takimi është i vlefshëm për grupin D dhe ndërkohë skuadrat kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për përballjen mes tyre.

Njihuni me emrat e lojtarëve që do të zbresin në fushë që nga minuta e parë:

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta; Dembele, Messi, Suarez.

Juventus: Buffon; De Sciglio, Benatia, Barzagli, Sandro; Pjanic, Matuidi, Bentancur; Dybala, Douglas Costa, Higuain./a.k/noa.al/