Transmetuar më 13-09-2017, 22:48

Mbyllet takimet e tjera të Ligës së Kampioneve në fazën e grupeve, luajtur gjatë mbrëmjes së sotme.

Real Madridi arriti fitore të pastër 3-0 kundër APOEL, me golat e shënuar nga C. Ronaldo (2) dhe kapiteni Ramos.

Napoli i Hysajt është mundur në transfertë me rezultatin 2-1 përballë Shakhtar Donetsk.

Manchester City arriti fitore të thellë në transfertë përballë Feynord me rezultatin 4-0.

Takimi Liverpool-Sevilla u mbyll në barazim me rezultatin 2-2.

Barazime arritën edhe Maribor Spartak Moscoë 1-1 dhe Leipzig-Monaco 1-1.

Fitore të rendësishme arriti edhe Totenham përballë Borusia Dortmund me rezultatin 3-1. /a.k/noa.al/