Transmetuar më 27-09-2017, 23:08

Mbyllen tetë takimet e xhiros së dytë në fazën e grupeve të Ligës së Kmapioneve.

Që të gjitha ndeshjet përfunduan me fitore duke mos dhuruar asnjë barazim.

Në sfidat e zhvilluara gjatë mbrëmjes së sotme Paris Saint Germain ka mposhtur Bayernin Munichun, Chelsea mundi Atletico Madridin në transfertë, Barcelona mori tre pikë përballë Benficas dhe Manchester United ka mposhtur CSKA Moscoë.

Fitoren më të thellë e ka arritur skuadra e Taulant Xhakës, Basel, e cila mundi Benfican me rezultatin 5:0.

Këto janë rezultatet:

Anderlecht-Celtic 0-3

Atletico Madrid-Chelsea 1-2

CSKA Moscoë- Manchester United 1-4

Juventus-Olympiakos 2-0

Paris Saint Germain-Bayern Munchen 3-0

Sporting Lisbona-Barcelona 0-1./a.k/noa.al/