Transmetuar më 03-11-2017, 09:55

Vrasja e tij bëri bujë në opinionin publik, dhe angazhoi të gjitha autoritetet ligjzbatuese për të rënë në gjurmët e autorit.

Së fundmi, janë publikuar pamje e ekzekutimit të avokatit turk. Mediat turke raportojne se krimi makabër ka ndodhur teksa avokati, Kudbettin Kaya, ka qenë duke drekuar në një restorant, në prani të shumë personave.

Ai ka qenë në shoqërinë e personave të tjerë në tryezë, duke konsumuar drekën.

Në një moment, një burrë, veshur me të zeza, i është afruar qetësisht dhe e ka ekzekutuar me armë.

Mediat raportojnë se atij i është zbrazur karikatori ne trup, ndërkohë që të tjerët janë tmerruar. /k.k/noa.al/