Transmetuar më 04-11-2017, 17:43

Nga Ylli Manjani

Provat e provave...

Kanabis në çdo cep të vendit;

Trafik i jashtëzakonshëm i drogës; Sasi pa fund droge të sekuestruara nga Italia;

Avionë që ngrihen e ulen në pista të parapërgatitura në kushte rrethanore;

Të rinj 20-25 vjeç që shfaqen krejt pa pritur bisnesmenë dhe pronarë llogarish bankare;

Banka me aksionerë nga off-shore;

Kontrata koncesioni që çdo firmë e bankë serioze do hezitonte ti financonte;

Policë të kapur në flagrancë me kultivuesit dhe trafikuesit e hashashit;

Një drejtor i Përgjithshëm i Policisë largohet në mënyrë misterioze, kurse tjetri mbrohet po në mënyrë misterioze (të paktën dy ministrat e fundit nuk e njohin për drejtor);

Një Audi 003 që u shit e u ble po kërkush nuk po e gjen;

Radarët paskan qenë fikur e ndezur për llogari të trafikut;

Cilido që denoncoi kanabizimin u përndoq ligjërisht dhe politikisht;

Përgjimet, o zot përgjime pa fund, që përdoren për shantazhe korridoresh pushteti nga më të paparat;

Asnjë kultivues apo trafikant nuk është arrestuar. Vetëm rrogëtarë e “hallexhinj”;

Raporte ndërkombëtare, si ansjëherë tjetër më parë;

“Drunj të shtrembër” që “drejtohen” për më pak se 24 orë;

Deputetë, ministra, kryetar bashkish njerëz të afërt me kryeministrin e familjarë të tij kanë lidhje direkte me krimin, që rrëfehen hapur tashmë në publik;

Megjithatë,

PROVA SKA!!!

Kush kërkon prova është Tropojan; kazan; kastravec; i korruptuar e kush e di se ç’është!

Kot e keni! PROVA SKA.

Kush kërkon prova do ta hajë me Vetting!

Provat duhet të paraqiten vetëm në kryeministri me qëllim shkatërrimi ose shantazhi ndaj “të pa bindurve”.

Provat e tjera janë të sajuara!

P.s. Për këtë temë po mbahen leksione në Pogradec, si të fshihet e vërteta!

Ka edhe demonstrime...

Qëndrimet e autorit janë personale, nuk paraqesin vijën editoriale të NOA.al