Transmetuar më 05-11-2017, 22:45

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump reagon pas tragjedisë në Teksas, ku 27 njerëz u qëlluan me armë për vdekje në një kishë.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në një Kishë Baptiste në Sutherland Springs të Teksasit.

Presidenti Donald Trump, ka reaguar përmes llogarisë së tij zyrtare në Tëitter ku ka theksuar se është duke e përcjellë rastin nga Japonia.

Postimi i Trump:

Zoti qoftë pranë banorëve në Sutherland Springs të Teksasit. FBI ndodhet në vendngjarje. Jam duke e ndjekur situatën nga Japonia.

Sulmi në Teksas tronditi opinionin publik në SHBA, ku mes qytetarëve në kishë gjendeshin shumë gra, fëmijë dhe të moshuar.

Policia e ka ekzekutuar për vdekje agresorin që kreu sulmin./a.k/noa.al/