Transmetuar më 09-12-2017, 20:19

Juventus-Inter që luhet sonte në mbrëmje, është një nga ndeshjet që po pritet me shumë interes edhe nga tifozët shqiptarë.

Takimi i vlefshëm për “Serinë A” italiane, luhet në orën 20:45 në Torino.

Të dyja skuadrat luajnë për titull dhe po kalojnë formë të mirë fizike.

Gjithashtu janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Vijojnë si më poshtë:

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Benatia, Chiellini, Asamoah; Khedira, Pjanic, Matuidi; Cuadrado, Higuaín, Mandzukic.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Santon; Vecino, B. Valero; Candreva, Brozovic, Perisic; Icardi./a.k/noa.al/