Transmetuar më 20-12-2017, 21:27

E filloni mëngjesin me një çaj, kafe apo me një gotë qumësht?

Ndoshta nuk e keni ditur që mëngjesi duhet të fillohet me një gotë ujë të ngrohtë me stomakun bosh.

Përfitimet shëndetësore në këtë rast do të jenë të mëdha.

Konsumimi i ujit të ngrohtë me stomakun bosh çdo mëngjes pastron orhane tuaja tretëse pasi përmirëson tretjen dhe bën që toksinat dhe bakteret e dëmshme të zhduken nga trupi juaj.

Pirja e një gote me ujë të ngrohtë çdo mëngjes gjithashtu përmirëson qarkullimin e gjakut dhe ngadalëson procesin e plakjes.

Filloni ta aplikoni, mos humbisni kohë./a.k/noa.al/