Transmetuar më 21-12-2017, 21:41

Prezantuesi i njohur Adi Krasta deklaroi sonte gjatë drejtimit të festivalit të 56-të të këngës në Radio Televizionin Shqiptar, se ai ishte duke e bërë pa pagesë punën e prezantimit të këtij festivali.

Pak para se të prezantonte Elhaida Danin që erdhi me këngën e saj, z.Krasta tha se ai ishte i papunë duke shtuar se edhe këtë festival po e drejtonte falas.

Kurse shtoi: “Në fakt, jo se pashë ndonjë entuziazëm nga drejtori i Përgjithshëm i RTVSH, Thoma Gëllçi, që të paguhem”.

Më tej Krasta shtoi se megjithatë po e bënte me qejf këtë punë edhe pse pa lekë.

Nis Fest '56

Por a është e vërtetë se Adi Krasta po e bën këtë punë falas?

NOA iu drejtua me një kërkesë informacioni RTVSH-së dhe mbetet në pritje të zbardhë të vërtetën. /noa.al/

Cocciante me "Margarita" nis Fest '56

Image may contain: one or more people and people standing

Image may contain: one or more people, people standing and nightImage may contain: night and outdoorImage may contain: 1 person, night and outdoorImage may contain: one or more people and outdoor

Image may contain: indoorImage may contain: nightImage may contain: one or more people and nightImage may contain: 4 people, people standing