Transmetuar më 21-12-2017, 22:56

Një tjetër qytetar shqiptar nga Kosova është vrarë në konfliktin e Sirisë.

Sipas mediave vendase, ky person është nga fshati Palabardh i komunës së Gjakovës.

Mediat raportojnë se familjarët tashmë janë njoftuar për vdekjen e anëtarit të familjes dhe po përgatiten për ceremoninë mortore.

Nuk janë të ende të qarta rrethanat e vdekjes së të ndjerit, vrarë në vendin e Lindjes së Mesme i përfshirë dhe shkatërruar nga lufta.

Ndërkaq nuk dihet ende as identiteti i tij./a.k/noa.al/