Transmetuar më 28-12-2017, 17:51

Për të gjithë përdoruesit e rrjetit social ËhatsApp, vjen një lajm i keq.

Nëse do ta përdorni për të uruar miqtë dhe të afërmit natën e ndërrimit të viteve, do ta keni të pamundur pasi do jetë jofunksional.

Kompania njofton se WhatsApp nuk do të funksionojë natën e ndërrimit të viteve, të paktën në disa lloje smartfonësh dhe platforma celulare.

Arsyeja është se pritet që të ketë një përditësim të një blog posti.

Por nuk mbaron me kaq. Ky problem do të vijojë edhe në datën 1 janar. ku ËhatsApp nuk do të jetë aktiv në asnjë telefon Windows phone 8.0, në telefonat BlackBerry OS ose BlackBerry 10.

 Prandaj kujdes. Nëse doni që mesazhi të shkojë te personi që do të uroni, ka plot aplikacione të tjera që mund të përdorni. /k.k/noa.al/