Transmetuar më 31-12-2017, 16:51

Kina mbetet gjithnjë befasuese me veprat dhe punët e saj.

Së fundmi një dragua gjigant, i gjatë 75 metra po mahnit vizitorët e një resorti skiatorësh në këtë vend.

Skulptura e mrekullueshme është realizuar në Çangçun në provincën Jilin.

Puna për të ka nisur në 18 dhjetor dhe do ka përfunduar sot.

Dragoi është ndërtuar për Festivalin Ndërkombëtar të Skisë, që do të mbahet në 4 janar.

Për më tepër shihni fotografitë./a.k/noa.al/