Transmetuar më 14-02-2018, 21:29

Shtetet e Bashkuara të Amerikës tronditen nga të shtënat me armë zjarri.

Mediat amerikane kanë raportuar për të shtëna në një shkollë në Parkland, Florida.

Besohet se nga të shtënat me armë ka edhe të plagosur.

Policia i është përgjigjigjur menjëherë incidentit, ndërsa dëshmitarët kanë thënë për Fox Neës se rreth 20 persona janë plagosur.

Policia dhe ambulanca ndodhen pranë shkollës./a.k/noa.al/