Transmetuar më 14-02-2018, 22:53

Skuadra e Real Madridit ka marrë një fitore të rendësishme përballë Paris Saint Germain në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e Ligës së Kampionëve.

Madrilenët fituam me rezultatin e pastër 3-1 në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme në Santiago Bernabeu.

Golat për kampionët në fuqi u shënuan nga Cristiano Ronaldo (2) dhe Marcelo.

Goli i vetëm për PSG-në u shënua nga Adrien Rabiot.

Në takimin tjetër Liverpool ka shkatërruar Porton me rezultatin 5-0, duke qenë një hap kualifikimit./a.k/noa.al/