Transmetuar më 08-03-2018, 19:26

Një ngjarje e pazakontë i ka shokuar jo vetëm ata që kanë qenë dëshmitarë të drejtpërdrejtë, por edhe ata të cilët e kanë parë në media.

54 duar njerëzish janë gjetur të prera në afërsi të qytetit të Khabarovskit në Siberi, pranë kufirit me Kinën. 27 pairs of severed hands were discovered in RussiaFillimisht, ishte një banor që gjeti një dorë të shtrirë në bregun e lumit, dhe më pas autoritetet zbuluan skenën horror me duar të prera.

Duart u gjetën pranë një zone e cila frekuentohet për peshkim, ndërsa banorët vendas thanë se nuk kanë vënë re diçka të dushimtë kohët e fundit. The shocking find was made close to the city of Khabarovsk in the Far East of Siberia, close to the border with ChinaNdërkohë, autoritetet kanë analizuar gjurmët e gishtërinjve të duarve. Dyshimet janë se duart e njerëzve mund të jenë prerë në shenjë dënimi ndaj personave të akuzuar për vjedhje.

Ka edhe një teori tjetër ku besohet se kufomave u janë prerë duart në mënyrë që të mos identifikoheshin trupat e tyre. 53 of the 54 hands were found close to the city of Khabarovsk in the Far East of SiberiaMediat vendase njoftuan se pranë eshtrave u gjetën mbetje mjekësore dhe veshje plastike të ngjashme me ato të spitaleve.

Gjithsesi, deri më tani gjithçka mbetet një mister i pazbuluar. /k.k/noa.al/