Transmetuar më 08-03-2018, 19:53

Një çift penguinsh u kapën nga kamera duke u përpjekur për të bërë një selfie. Ngjarja u regjistrua në Antarktidë, pasi një nga zogjtë ujorë zbuloi pajisjen e filmimit.

Pamjet e filmuara në Rookery Auster pranë stacionit të kërkimit Mawson të Australisë, u ndanë në Twitter nga Divizioni Australian në Antarktidë.

Çifti i pinguinëve u regjistrua nga kamera në një mënyrë që u duk sikur ata kërkonin të shkrepnin një selfie së bashku.

 Video gjithashtu u jep shikuesve një pamje të afërt të penguinëve dhe karakteristikat e tyre të fytyrës./m.sh/noa.al/