Kledi Kadiu rikthehet në atdhe dhe i zë vendin Albi Nakos
Transmetuar më 26-07-2018, 18:15

Pas shumë vitesh, një emër i madh i baletit shqiptar do të kthehet në atdhe.

Bëhet fjalë për balerinin me famë përtej kufijve Kledi Kadiu.

Mësohet se ai do të jetë pjesë e spektaklit “Dance with me” që nis në 10 Shtator në Klan, duke zëvendësuar Albi Nakon.

Ky i fundit do të angazhohet me një projekt të tijin pasi do të hapë një shkollë baleti.

Lajmi për rikthimin në atdhe e dha vetë Kledi Kadiu në një intervistë në emisionin “Quelle brave ragazze” në “Rai 1”.

Ndërkohë, ai do jetë përkrah Valbona Selimllarit dhe Robert Aliajt në komisionin e “Dance with me”./a.m./noa.al/

Loading...
Loading...