Transmetuar më 10-08-2018, 13:16

Në videon e mëposhtme shfaqen momentet e “tërbimit” të oqeanit.

Një peshkatar rus i quajtur Roman Fedortsov kishte dalë shumë milje larg bregut me peshkarexhën e tij të madhe.

Por, ai u përball me një stuhi detare mjaft të fuqishme.

Dallgët ngrihen disa metër dhe duket që e lëvizin anijen si të ishte një objekt i vogël.

Në momente të caktuara anija duket mjaft e rrezikuar, por peshkatari i mësuar me detin as që ia ka frikën./a.m./noa.al/