Transmetuar më 03-02-2019, 22:35

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen i ka marrë jetën një shqiptari në Zvicër.

Aksidenti i tmerrshëm mësohet se ka ndodhur në Zyrih.

Si pasojë ka humbur jetën një shqiptar nga Kosova.

I ndjeri është identifikuar nga autoritetet zviceriane ku bëhet fjalë për Dedë Radin.

Shqiptari nga Prizreni ndodhej prej vitesh në Zvicër, ku jetonte dhe vepronte në Zyrih./a.k/noa.al/