Transmetuar më 23-02-2019, 12:16

Pranga për dy persona në Kosovë, të cilët akuzohen për abuzim seksual me të mitur.

Të dy personat janë arrestuar në Podujevë.

Vajzat janë gjetur në shtëpitë e të dyshuarve, ndërsa njëra prej tyre dyshohet të jetë në moshën 13-vjeçare.

Sipas mediave vendase në pranga kanë rënë A.B., si dhe një i afërm i tij.

Vijojnë hetimet e mëtejshme në lidhje me këtë ngjarje./a.k/noa.al/