Të shtëna me armë, humb jetën një person ndërsa një tjetër plagoset
Transmetuar më 12-03-2019, 20:46

Një ngjarje e rëndë me pasojë humbjen e jetës dhe plagosjen ka ndodhur në Kosovë.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Marmull të Gjakovës.

Mediat vendase raportojnë se ata janë qëlluar nga një person.

Sipas njoftimeve policore ka humbur jetën T.B., 40 vjeç dhe i plagosur ka mbetur A.N., 56 vjeç.

Gjithashtu njoftohet se i dyshuari është identifikuar si A.Gj., dhe ka nisur puna për arrestimin e tij.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive pronësie.

Vijojnë hetimet nga autoritetet përkatëse. /a.k/noa.al/