Parashikimi i motit, e enjte 14 mars 2019
Transmetuar më 13-03-2019, 14:00

Tiranë, NOA.al- Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e pasdites, në të gjithë Shqipërinë.

Për pasojë do të gjenerohen reshje të pakta shiu në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore.

Po ashtu mbrëmja mbetet në ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të dëborë, kryesisht në Rajonin Juglindor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes por rënie sjellë mesdita duke luhatur vlerat ditore nga -3 deri 15°C.

Era do fryjë mesatare deri e fortë në det, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det krijohet dallgëzim 3-4 ballë. /a.y/noa.al