E tmerrshme! Babai vret djalin e mitur me shotgun dhe më pas i jep fund vetes
Transmetuar më 08-04-2019, 21:30

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen e e dy personave ka ndodhur fundjavën që sapo lamë pas në Greqi.

Mësohet se një 27-vjeçar ka vrarë me armë armë tip “shotgun” djalin e tij 4-vjeçar dhe më pas ka ekzekutuar edhe veten.

Ngjarja sipas mediave greke është regjistruar në Halandri.

Në momentin kur nëna e fëmijës, një vajzë 21-vjeçare është afruar tek banesa, ajo është përballur e tmerruar me trupin e pajetë të të birit, lodrat e të cilit ishin shpërndarë jashtë në oborrin e banesës.

Autoritetet po hetojnë për shkaqet e këtij krimi të tmerrshëm.

Paraprakisht thuhet se babai kishte një të shkuar problematike, pasi ishte rritur jetim./a.k/noa.al/