Loading...
12 vite të Bajerni, Riberi largohet përfundimisht
Transmetuar më 15-04-2019, 19:56

Ka kaluar 12 vite me gjigantët e gjermanisë, Bajern, por pas kaq kohe aventura e tij tashë ka përfunduar.

Bëhet fjalë për franzezin Riberi që tashë e sheh veten larg skuadrës me të cilën fitoi shumë.

Edhe pse e ardhmja e tij mbetet mister, gazeta “Kicker” ka zbuluar se Riberi ka marrë një ofertë tunduese nga Katari dhe më konkretisht nga skuadra e Al Sadd.

Prezenca e ish-yllit të Barcelonës, Xavi Hernandez pritet ta tundojë së tepërmi Ribery, i cili është gati të pranojë ofertën e ekipit arab.

Megjithatë, për të siguruar shërbimet e futbollistit i cili është gati të fitojë titullin e 9-të të Bundesligës në karrierë, Al Sadd do të ketë një rival mjaft dinjitoz.

Sydney Uanderers besohet se ka ngjallur interes për 36-vjeçarin, i cili gjatë karrierës së tij 12-vjeçare me Bayern ka fituar gjithçka. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...