Loading...
Autobusi me turistë rrëzohet mbi një shtëpi, 28 viktima
Transmetuar më 17-04-2019, 21:51

28 persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik, në Portugali.

Mësohet se një autobus ra mbi një shtëpi në ishullin.

Si pasojë, 28 perona humbën jetën dhe shumë të tjerë u plagosën.

Sipas mediave të huaja, shoferi ka humbur kontrollin e mjetit që u rrëzua më pas mbi një shtëpi, në një skarpat në zonën e Canico, në Santa Cruz.

Viktimat, 11 burra dhe 17 gra, janë turistë gjermanë, ndërsa shoferi portugez i autobusit u plagos. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...